Fast foody z reguły uzależniają

Nie ma co ukrywać, że lubimy fast foody. I wcale nie chodzi tu tylko o to, że nie mamy czasu na powolne przygotowanie i zjedzenie posiłku w domu. My po prostu lubimy od czasu do czasu zjeść coś niezdrowego, a jednocześnie bardzo smacznego.
Już od długiego czasu znawcy diet, lekarze potwierdzają, że fast foody to typowo śmieciowe jedzenie, które nie zawiera składników zdrowych i wartościowych, a w znacznym stopniu przyczynia się do otyłości. Wszyscy niby o tym wiedzą, a popularne sieci i bary szybkiej obsługi są pełne klientów bez względu na porę dnia i nocy. Co powoduje, że tak chętnie je odwiedzamy? Jest to żywność tak przygotowana, by cieszyć nasze kubki smakowe. To jedzenie, wysoce przetworzone i wysoce energetyczne wydaje się nam po prostu smaczne. To nic, że po wyjściu z restauracji mamy poczucie niedosytu i mimo zjedzenia potężnej porcji i tak się czujemy głodni. To tak ma działać. I najwidoczniej działa.
Czasami do kanapek podawane są warzywa. Coraz chętniej w tego typu barach pojawiają się sałatki. To wszystko to jednak przysłowiowa wisienka na torcie. Klienci i tak głównie kupują kanapki, frytki i ogromne kubki słodzonych napojów. I tyją na potęgę.

Previous post Rola witamin w diecie
Next post Cytryna dlaczego warto ?