Gdy dziecko zaczyna tyć

Gdy sami zaczynamy przybierać na wadze i zaczynamy z tym walczyć nie jest nam łatwo, często mamy kilka podejść, poddajemy się, potem znowu mamy motywację. W przypadku dzieci sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, bo malucha trudniej jest przekonać do diety odchudzającej, a nawet aktywności fizycznej.
Powodów, dla których nasze dziecko przybiera na wadze może być kilka. Po pierwsze zła dieta w domu, w szkole, u kolegów, czy dziadków. Warto kontrolować to, co dziecko je w każdym miejscu, w którym spędza czas.
Słodkie i słone przekąski popijane słodkimi napojami to prosta droga do otyłości. Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko zdrowych przyzwyczajeń. Zamiast słodkich napojów i soków woda, a zamiast batona – owoc.
Czasem problem jest dużo poważniejszy, bo przyczyną jest choroba. Rodzic błędnie wychodzi z przekonania, że dziecko podjada za dużo słodyczy, zakazuje spożywania słodkości, a dziecko wcale nie traci na wadze. Wtedy pojawiają się oskarżenia w stronę szkoły, dziadków, samego dziecka. Niestety w wielu przypadkach problem jest dużo bardziej poważny.

Previous post Jak skutecznie oczyścić organizm?
Next post Poprawia trawienie