Gdy za długo siedzisz przed komputerem

Komputery i Internet to wynalazki, która zmieniły nasze życie i pracę. Jest nam łatwiej, ale jednocześnie narażamy swój organizm na różne schorzenia, które mogą być tragiczne w skutkach. Co nam grozi, jeśli spędzamy przed komputerem zbyt dużo czasu?
Przede wyrzyskim należy zacząć, że siedzący tryb życia powoduje otyłość, która jest ogromnym problemem na całym świcie. Kolejna rzecz, o której należy wspomnieć to problemy ze wzrokiem. Okulary, czy soczewki nosi coraz więcej osób, bo komputery po prostu wyniszczają nasz wzrok.
Dużym problem są też bóle kręgosłupa i puchnięcie nóg, które są następstwem siedzącego trybu życia. Ale to nie wszystko, jak dowodzą badania komputer trzymany na kolanach może powodować u mężczyzn bezpłodność, która jest coraz poważniejszym problemem.
Na pewno komputer bardzo ułatwia nam prace, ale musimy być świadomi, w jaki sposób zagraża naszemu zdrowiu. Przed komputerem spędzamy ogromną cześć naszego życia. Zamiast aktywności fizycznie, wybieramy przeglądanie stron w Internecie, przed komputerem jemy wszystkie posiłki i nie potrafimy cieszyć się z życia. Przez komputery, a w zasadzie uzależnienie od gier, czy Internetu wiele rodzin zmaga się z problemami.

Previous post Do budowy komórek
Next post Siedzący tryb pracy i jego konsekwencje