Siedzący tryb pracy i jego konsekwencje

Komputery sprawiły, że w pracy coraz częściej siedzimy, często na siedząco spędzamy cały dzień, co skutkuje problemami z kręgosłupem, ale również otyłością. Niestety ogromna liczba osób cierpi z powodu otyłości, a tryb pracy jest tutaj głównym powodem takiego stanu rzeczy.
Problemem jest również to, że w pracy siedzącej często korzystamy z komputera, który bardzo męczy nasze oczy. Niestety choroby oczu podobnie jak otyłość stają się plagą współczesnego świata. Nie ma tutaj znaczenia, jak bardzo zdrowe oczy mamy, nawet osoby, które genetycznie mają uwarunkowane zdrowe oczy często narzekają na ból, pieczenie, co spowodowane jest wysychaniem gałki ocznej.
Ciągle boli się kręgosłup, mimo, że masz wygodne siedzenie? Nawet najwygodniejsze, najbardziej zaawansowane technologicznie krzesło nie jest idealne. Człowiek nie jest stworzony do siedzenia. Człowiek powinien chodzić lub leżeć, a nie siedzieć nawet 8 godzin przed komputerem. Specjaliści uważają, że taki tryb pracy jest bardziej niebezpieczny dla naszego organizmu, niż praca fizyczna.

Previous post Gdy za długo siedzisz przed komputerem
Next post Popularna kuracja orkiszowa