Jak dbać o swój żołądek

Problemy z żołądkiem dotyczą ogromnej liczby ludzi na całym świecie. Niestety jest to organ, który cierpi najbardziej, gdyż wszystko to, co jemy wpływa na jego koncesję.
Nasz żołądek narażamy każdego dnia pijąc kawę, jedząc smażone dania, czy spożywając różne używki. Jak wynika z badań bóle żołądka są równie popularne, jak bóle głowy, a nawet popularniejsze.
Nasz żołądek możemy chronić na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim warto zmienić dietę na mniej obiciążającą i nieociekającą tłuszczem. Zdrowe, lekkie posiłki mogą poprawić funkcjonowanie naszego żołądka.
Jeśli często mamy zgagę lub inne dolegliwości tabletki nie pomogą, warto jest wprowadzić do naszej diety nie tylko zdrowsze potrawy, ale również zioła, które poprawiają funkcje żołądka i perystaltykę jelit. Nie używajmy herbatek, które zawierają mieszanki ziół, a do tego bezwartościowe dodatki, ale wybierajmy zioła, które mają zbawienny wpływ na działanie naszego organizmu. Szczególnie polecana jest melisa, rumianek, piołun, ale również inne mieszanki ziół stosowane przez naszych przodków.

Previous post Piękne, lśniące włosy
Next post Czy można zastąpić mleko krowie