Nie dopuścić do odwodnienia

Nasze ciało składa się w około sześćdziesięciu procentach z wody. Nic więc dziwnego, że wydaloną wodę z cennymi minerałami trzeba uzupełnić. To, że tracimy wodę nie jest niczym dziwnym. Po prostu w ten sposób schładzamy organizm, albo wydalamy toksyny. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, by organizm miał dostarczaną wodę w wystarczającej ilości.
Kiedy woda nie jest dostarczona, może dojść do odwodnienia organizmu, które w skrajnych przypadkach skutkuje nawet zgonem. Nie miejmy złudzeń, że odwodnić się możemy jedynie latem przy dużych upałach. To samo może nas spotkać zimą, kiedy chorujemy. Odwodnienie może być poważnym problemem u dziecka. Dziecięcy organizm odwadnia się bardzo szybko. Najczęściej przyczyną są wymioty, biegunka.
W przypadku odwodnienia, należy jak najszybciej uzupełnić brakujące płyny. Nie powinno się jednak robić tego zbyt gwałtownie. Pijemy wolno, małymi łykami, co kilka minut robiąc przerwę. W przypadku głębokiego odwodnienia lekarz może przepisać dożylne podanie glukozy albo roztworu chlorku sodu.

Previous post Jak uniknąć zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi?
Next post Lekki obiad