Menu w szkołach

Coraz więcej dzieci na całym świecie cierpi z powodu otyłości. Politycy w wielu krajach starają się obecnie z tym walczyć, ponieważ otyłe społeczeństwo oznacza w praktyce konieczność przeznaczania dużo większych środków na służbę zdrowia i opiekę medyczną oraz leki.
W wielu państwach szkoły wprowadziły obecnie zakaz sprzedaży niezdrowych przekąsek i słodyczy w sklepikach. Można tam teraz zakupić wodę mineralną, kanapki z pełnoziarnistego pieczywa lub owoce i warzywa. Dzieci bowiem przyzwyczaiły się do kupowania chipsów i batoników na przerwach pomiędzy lekcjami, które popijały często gazowanymi słodkimi napojami i sokami.
Zmiany pojawiły się również na szkolnych stołówkach. Menu zostało tak zaprogramowane, aby nie było ono tłuste i tuczące. Pojawiło się w nim wiele sezonowych owoców i warzyw, których do tej pory bardzo często brakowało. Poza tym, postawiono również nacisk na ograniczenie użycia soli i cukru, które uzależniały dzieci i miały bardzo negatywny wpływ na ich stan zdrowia oraz wagę.

Previous post Postawić na różnorodność
Next post O diecie paryskiej