Młody zielony jęczmień

Osoby, które chcą żyć zgodnie z naturą i do tego zdrowo bardzo chętnie sięgają po młody zielony jęczmień. Co kryje się w tej roślinie? Młody zielony jęczmień zawiera bardzo dużą ilość błonnika. Błonnik ułatwia oczyszczanie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii, ale też powoduje, że długo nie odczuwamy głodu. Suszony sok z zielonego jęczmienia pomaga nie tylko zachować odpowiednią wagę, ale ułatwia także odchudzanie oraz obniża poziom cholesterolu. Jest ona także bogatym źródłem potasu, magnezu i kwasu foliowego.
Składniki te wspomagają pracę serca, wspólnie z błonnikiem zapobiegają jego chorobom i miażdżycy. W suszonym soku oraz w trawie jęczmiennej (w takiej postaci także sprzedawane są młode pędy jęczmienia) jest także spora ilość wapnia. Wzmacnia więc kości przez co zapobiega rozwojowi osteoporozy.
Dodatkowe składnik to żelazo, które zapobiega niedokrwistości. Dostępny jest na rynku w formie kapsułek zawierających wyciąg z jęczmienia, w formie suszonego soku lub trawy jęczmiennej.

Previous post Jak wymodelować swoje ciało
Next post Moc tkwi w śniadaniu