Moc naturalnej pielęgnacji

Kosmetyki dostępne na sklepowych półkach oparte są w dużej mierze o chemiczne zagęszczacze, konserwanty, substancje barwiące i nadające odpowiedni aromat… Związki aktywne – składniki, dzięki którym stan skóry i włosów faktycznie ulega poprawie -oczywiście zawarte są w kremach, serach, maskach i odżywkach do włosów, jednak zwykle występują dopiero na ostatnich miejscach spisu receptury, co oznacza, że w składzie jest ich po prostu najmniej.
W ostatnim czasie korzystanie z bogactw oferowanych przez naturę staje się coraz popularniejsze. Modne okazuje się nie tylko zdrowe odżywianie oparte o nieprzetworzone produkty spożywcze, ale stopniowo zaczynamy sięgać również po naturalne kosmetyki pielęgnacyjne. Warto decydować się na zakup gotowych produktów przeznaczonych do pielęgnacji urody, ale niektóre kosmetyki można przygotować również samemu.
W dbaniu o zdrowe i piękne włosy pomogą oleje – świetnie sprawdzi się olej kokosowy i lniany wsmarowane w kosmyki i skórę głowy na noc, a rankiem dokładnie zmyte szamponem. W pielęgnacji cery warto wykorzystać świeże owoce i warzywa, które dostarczą skórze witamin i minerałów oraz zadbają o jej nawilżenie.

Previous post Radzenie sobie z nadwagą dlaczego warto ?
Next post Otyłość i cukrzyca – zmory XXI wieku