Na czczo woda z cytryną

Dobrym pomysłem na efektywne rozpoczęcie dnia jest wypicie szklanki czystej wody z cytryną. Najlepiej zrobić to na czczo, zanim zjemy pierwsze śniadanie. Tego typu sposób rozpoczęcia dnia poleca wielu dietetyków. Dlaczego?
Nasz organizm jest bardzo zakwaszony. Przyczyną jest nadmierne spożywanie czerwonego mięsa i białka w różnej postaci. To powoduje poważne zakwaszenie organizmu, które może powodować różnorodne choroby. Nasz organizm bowiem powinien mieć charakter zdecydowanie zasadowy. Codzienna porcja wody z kwaśną cytryną przyczynia się do budowy zasadowości. Poza tym wpływa pozytywnie na procesy trawienne. Cały organizm jakby budzi się do życia i dobrego trawienia. Ma niewiele kalorii, a więc można ją stosować także w diecie niskokalorycznej. Znakomicie wpływa na drogi moczowe, usuwa z krwiobiegu zły cholesterol, poprawia obieg krwi w organizmie, .
Nie można też zapominać, że cytryna posiada w swoim składzie dużo cennej witaminy C, która idealnie sprawdza się w zapobieganiu i leczeniu przeziębień.

Previous post Kąpiele dlaczego warto ?
Next post Zalety jazdy na rowerze