Zalety jazdy na rowerze

Chyba każdy z nas słyszał o tym, że aktywność fizyczna to najprostszy sposób na zachowanie idealnego zdrowia oraz zgrabnej sylwetki. Nie trzeba jednak od razu chodzić na basen czy siłownię. Wystarczy sięgnąć po rower, który ma większość z nas.
Wybór roweru
Najlepiej o pomoc poprosić sprzedawcę, który doradzi nam rower, na którym będzie się nam jeździło wygodnie. Jeżeli naszym celem jest typowa jazda rekreacyjna, najlepszym wyborem będzie rower miejski lub lekki rower turystyczny. Zanim kupimy rower. Zawsze trzeba się do niego „przymierzyć”. Nasza postawa na nim powinna być możliwie jak najbardziej naturalna. Plecy muszą być proste, a cały tyłów tylko lekko pochylony do przodu.
Jak często można jeździć?
Na rowerze można jeździć nawet codziennie. Jeżeli w chłodne dni jazda nie sprawia ci przyjemności, można zwykły rower zamienić na sprzęt stacjonarny. Najlepiej każdego dnia spędzić na rowerze około godziny. Jest to świetny sposób na poprawę kondycji oraz dotlenienie naszego ciała. Z roweru powinny zrezygnować jedynie te osoby, które cierpią na hemoroidy i problemy z kręgosłupem.

Previous post Na czczo woda z cytryną
Next post Witamina D dlaczego można przyjmować