Najgorsze przekąski między posiłkami

Wiele mówi się o tym, żeby nie podjadać między posiłkami, bo to wpływa na metabolizm i przez takie przekąski przybieramy na wadze. Niestety nasz tryb życia, ciągłe zabieganie, tysiąc spraw do załatwienia i brak czasu na regularne posiłki sprawia, że zbyt często sięgamy po przekąski, które niestety dalece odbierają od pojęcia „zdrowe i pełnowartościowe.
Najgorsze przekąski, jakie stawiamy na swoim stole w domu, w czasie pracy, czy jady to przede wszystkim batony, które są bardzo kaloryczne i nie zaspokajają naszego głodu. Jeśli już lubimy batony to wybierajmy takie, które zawierają zboża, a nie pełno czekolady.
Chipsy, paluszki i słone orzeszki – kochamy takie przekąski, a to one szkodzą nam najbardziej. Wszechobecna sól i konserwanty to najszybsza droga do problemów z ciśnieniem i otyłością.
Drożdżówka to według wielu osób najlepsza i najzdrowsza przekąska, bo drożdżówka przypomina pełnowartościowy chleb. Niestety niewiele jest w tym prawdy. Drożdżówki są słodkie i zaspokaja głód tylko na chwilę. Jeśli faktycznie zależy nam na czymś wartościowym to wybierzmy pełnowartościową bułkę i twarożek, a nie drożdżówkę lub co gorsza pączka.

Previous post Czego można się napić
Next post Drogocenna kasza