Najważniejsza jest regularność

Wszyscy żyjemy w ciągłym pędzie i pośpiechu. Nie mamy na nic czasu i po prostu nie dbamy o siebie i swoje zdrowie. Lekarze twierdzą, że najczęściej popełnianym przez nas błędem żywieniowym jest brak regularności w spożywaniu posiłków.
Najczęściej spożywamy je bardzo rzadko i w dodatku w większych porcjach, niż powinniśmy. Wiele osób zapomina także o śniadaniu, które uważane jest za najważniejszy posiłek w ciągu dnia i ma za zadanie dostarczenie nam niezbędnych paliw do funkcjonowania w ciągu dnia.
W zamian za to nadrabiamy kolacją, która to zaś powinna być niewielka i przede wszystkim lekka. Najlepszym rozwiązaniem jest spożywanie pięciu posiłków w ciągu dnia, w odstępie około dwóch godzin. Powinny być to niewielkie porcje, które nie dopuszczą do tego, abyśmy poczuli głód pomiędzy nimi.
Regularne posiłki to tak naprawdę połowa sukcesu w drodze do zgrabnej i szczupłej sylwetki. Nie powinno się między nimi podjadać, w szczególności słodyczy. Warto także pamiętać o piciu dużej ilości wody niegazowanej.

Previous post Wybieranie właściwych dostawców
Next post Rola witamin w diecie