Nie odmawiaj sobie przyjemności

Moda na bycie fit i slim, do tego ciągła gonitwa szczurów w pracy, chęć bycia najlepszym, najładniejszym, najszczuplejszym, sprawia, że zaczynamy zatracać szczęście, stajemy się robotami. Jemy tylko sałatki i chude mięso, zapominamy, jak smakuje chleb, ciągle pijemy dziwne, odchudzające mieszanki, a ciasto widzimy z witryny sklepowej. Zdrowe życie jest ważne, ale człowiek do szczęścia potrzebuje też przyjemności.
Warto przede wszystkim zauważyć, że brak węglowodanów i cukrów diecie wpływa na nasze samopoczucie i wygląd cery. To, że będziemy jeść tylko sałatę i warzywa nie sprawi, że będziemy wyglądać promiennie. Do tego potrzebujemy gamy wszystkich cennych składników, a więc całkowita eliminacja słodyczy, zdrowych tłuszczy, czy też glutenu wcale nie musi być dla nas tak korzystna, jak myślimy.
Oczywiście nie możemy nagle zmienić nawyków, ciasto raz w tygodniu to wystarczająca ilość, a więc nie powinniśmy sobie odmawiać takich małych przyjemność, bo zwracają one radość życia, energię do działania, czy entuzjazm.

Previous post Zamiast tabletek postaw na zioła
Next post Woda ma znaczenie