Nie zapominajmy o posiłkach

Większości osób wydaje się, że aby schudnąć i utrzymać prawidłową masę ciała, należy dużo mniej jeść. Paradoksalnie, nie jest to wcale zgodne z prawdą. Dietetycy i lekarze zalecają, aby spożywać przynajmniej pięć posiłków w ciągu dnia, najlepiej o stałych porach i w równych odstępach czasu.
Organizm, który nie otrzymuje odpowiedniej dawki pożywienia w określonym czasie, zaczyna bowiem magazynować zbędne pożywienie, aby starczyło mu zapasów na później. Obawia się głodu i tego, że nie będzie miał on paliwa do dalszego funkcjonowania. Jest więc to najczęściej popełniany błąd przez osoby pragnące schudnąć.
Poza tym, nigdy nie wolno pomijać posiłków, a w szczególności tego, który jest najważniejszy w ciągu dnia, czyli śniadania. Powinno być ono pełnowartościowe i dostarczać nam energii niezbędnej do funkcjonowania przez cały poranek. Można zdecydować się na zmniejszenie porcji kolacyjnej, lub spożycie bardzo lekkiej kolacji, ale nigdy nie wolno zapominać o tym, aby przed wyjściem z domu zjeść pełnowartościowe śniadanie.

Previous post Walka o własne samopoczucie
Next post Zielone warzywa i owoce usuwają toksyny z organizmu