Oczyszczanie organizmu dlaczego warto ?

W ostatnim czasie nieustannie uskarżasz się na złe samopoczucie – nie tylko dokucza Ci brak humoru, ale i cierpisz z powodu dolegliwości żołądkowo-jelitowych, wyprysków skórnych, Twoje włosy stały się matowe i nadmiernie wypadają, a nogi wydają się być ociężałe i pojawiają się na nich obrzęki. Jeśli wykluczyłaś poważne problemy ze zdrowiem u lekarza, być może za obecny stan rzeczy winę ponoszą obecne w Twoim ciele toksyny.
Jak zatem naturalnie, przy pomocy diety, oczyścić organizm? Na początek warto każdego ranka, przed śniadaniem i kawą wypijać szklankę wody z sokiem z połowy cytryny. Takie połączenie orzeźwiającego płynu i witaminy C ułatwi wątrobie pełnienie funkcji detoksykacyjnych. Postarajmy się również zrezygnować z dosładzania gorących napojów – mniej cukru w diecie gwarantuje lepsze samopoczucie.
Oczyszczanie organizmu wspiera też wprowadzenie do jadłospisu większej ilości warzyw i owoców. Do pracy, zamiast batonika czy chipsów, zabierz plastikowy pojemnik z pokrojoną w słupki marchewką, kalarepą lub sałatką owocową – nie tylko zyskasz na zdrowiu, ale i zadbasz o figurę.

Previous post Kiedy się nie wysypiamy
Next post Otyłość u dzieci