Otyłość u dzieci

Przeprowadzone badania potwierdzają, że otyłość wśród dzieci jest coraz poważniejszym problemem. Wielu dorosłych potwierdza również te badania, mówiąc, że ich wysoka waga rozpoczęła się w wieku rozwojowym. Później powrócić do odpowiedniej wagi było bardzo trudno. Wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami i nie zawsze jest skuteczne.
Z tego powodu dbanie o prawidłową dietę dziecka jest jednym z podstawowych obowiązków rodziców. Niestety wciąż pokutuje u nas pogląd, że dziecko zdrowe musi być okrąglutkie. Czasami wszyscy w rodzinie systematycznie pracują nad tym, by zwiększyć wagę malucha. A to podają mu ciasteczko, a to raczą go bardzo słodkim sokiem, a to od czasu do czasu fundują jakąś przekąskę w fast-fodzie. Oczywiście, jeśli dziecko ma spory apetyt, nie można mu żałować jedzenia. Trzeba jednak panować nad tym, jakie produkty się mu podaje. Istotne jest, by zrezygnować z tych wysoko słodzonych i nadmiernie kalorycznych.
Nie można też otyłości dziecka usprawiedliwiać genami. To, że istnieją pewne genetyczne uwarunkowania, wcale nie musi powodować, że nasze dziecko jest skazane na otyłość.

Previous post Oczyszczanie organizmu dlaczego warto ?
Next post Smukła sylwetka do osiągnięcia