Pij zioła

Doskonale poziom cukru obniża między innymi napar z morwy białej.
Zdrowe dodatki do potraw
Każdy z nas powinien zadbać o to, aby odżywiać się naprawdę zdrowo. Pomogą nam w tym niektóre produkty, które można włączyć do swojej diety. Do tych cenionych obecnie bardzo zalicza się nasiona chia, cynamon oraz stewię. Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.
Nasiona chia
Inaczej to szałwia hiszpańska. Zawierają one ogromne ilości błonnika, który ułatwia przesuwanie się treści pokarmowej przez jelita. Błonnika nie tylko zapobiega zaparciom, ale również pomaga regulować poziom cukru we krwi. Jest wskazany również dla tych osób, które walczą o szczupłą i zgrabną sylwetkę. Oprócz tego nasiona chia są doskonałym źródłem kwasów omega Dzięki nim poziom cholesterolu znajduje się w normie. Nasiona mogą być doskonałym dodatkiem do sałatek. Przygotować można z nich również pyszne desery.
Stewia
To naturalny słodzik, który jest o wiele słodszy od cukru. Nie ma natomiast prawie w ogóle kalorii. Nie powoduje również wzrostu poziomu glukozy we krwi. W związku z tym stewia może być używana przez osoby, które borykają się z cukrzycą.

Previous post Gimnastyka jest ważna
Next post Granat w Twojej diecie