Popularna kuracja orkiszowa

Z tradycyjnej medycyny chińskiej wywodzi się jeszcze dość mało znana u nas kuracja orkiszowa. Jest to dieta bardzo radykalna, której nigdy nie należy rozpoczynać z dnia na dzień. Między normalnym dotychczasowym sposobem odżywiania a kuracją orkiszową należy zbudować swojego rodzaju pomost.
Zasady
Cała kuracja obejmuje aż dziewięć dni. Z tego jedynie trzy dni obejmują typową monodietę orkiszową. W czasie diety sięgać możemy tylko i wyłącznie po jeden rodzaj pożywienia, którym jest orkisz. Pierwsze trzy dni to wprowadzenie do diety. Sięgamy jedynie po produkty warzywno – zbożowe. Wolno nam jeść w nieograniczonej ilości warzywa, ale muszą one być ugotowane na parze. Do tego sięgamy po kasze i ryż, ale tylko ten brązowy. Pić wolno przegotowaną wodę, zieloną herbatę i wywar z natki pietruszki.
Kolejne trzy dni to dieta właściwa, w czasie której sięgamy tylko i wyłącznie po orkisz. Stanowi on nasze śniadanie, drugie śniadanie, obiad i kolację. Ciekawym jest fakt, że porcje mogą być tak duże, jak tylko chcemy.

Previous post Siedzący tryb pracy i jego konsekwencje
Next post O sylwetkę dbaj również zimą