Powiedz nie rakowi

Według specjalistów w ciągu 10 lat, co trzecia osoba na świecie będzie miała raka. Niestety nie są to najbardziej pozytywne prognozy i nie można zaprzeczyć, że wydają się wręcz przerażające. Oznacza to, bowiem, że każdy będzie znał kogoś, kto walczy z tak wyniszczającą chorobą.
Rak nie musi być chorobą śmiertelną, chociaż niektórzy mają słabsze organizmy i nie mogą sobie poradzić z walką już w pierwszym stadium choroby. Inni zwalczą chorobą nawet, gdy będzie wykryta w późniejszym stadium. Na pewno wiele zależy od skuteczności lekarza, jak również samej determinacji do zwalczenia tego problemu.
Pamiętajmy jednak, że wpływ na to, czy zachorujemy mają nie tylko pewne predyspozycje, ale również to, jak się odżywiamy, bo musimy pamiętać, że na sklepowych półkach nie brakuje przetworzonej żywności, w której jest mnóstwo chemii mogącej wpłynąć na to, czy zachorujmy na raka. Na nasz stan zdrowia wpływają również używki. Szczególnie niebezpieczne są papierosy, które powoduje raka płuc, jak również innych organów.

Previous post Jak dbać o lędźwiowy odcinek kręgosłupa
Next post Praca siedząca a sport