Regularność to podstawa

Wielu osobom wydaje się, że ich nadmiarowe kilogramy biorą się znikąd. Odżywiają się one bowiem w sposób dość zdrowy, poza tym są aktywne fizycznie i uprawiają sport. Pomimo tego waga wcale nie spada, a wręcz przeciwnie – wciąż się podnosi. Może być to oczywiście związane z szeregiem różnych przyczyn, ale najprawdopodobniej wynika to z tego, że posiłki spożywane przez nie w ciągu dnia są nieregularne.
Bardzo wiele mówi się ostatnio o tym, jak ważne jest dla naszego organizmu, aby nie znał on uczucia głodu, ponieważ to powoduje, że odkłada on na przyszłość spożyty pokarm. Takie zapasy odkładają się oczywiście w postaci tłuszczu i bardzo trudno jest je spalić.
Każdy z nas powinien codziennie zjadać pięć posiłków w ciągu każdego dnia. Najlepiej, żeby spożywać je zawsze o podobnej porze, w regularnych odstępach czasu wynoszących około dwóch godzin. Warto jest takie pozytywne przyzwyczajenia wpajać swoim dzieciom już od najmłodszych lat. Dzięki temu będą one pilnowały pór posiłków i same w przyszłości odżywiały się we właściwy, regularny sposób.

Previous post Chroni przed nowotworami
Next post Nie zaniedbuj swojego wyglądu