Własne warzywa i owoce = bezpieczeństwo

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, zwłaszcza, jeśli chodzi o nasze zdrowie, chcemy mieć pewność, że to co jemy nam nie szkodzi. Niestety w sklepach jest coraz więcej przetworzonej żywności, modyfikowanych genetycznie warzyw i owoców, które dodatków są opryskane, a w sklepie jeszcze nabłyszczana substancjami.
Jeśli chcemy mieć pewność, ze nasz organizm dostaje zdrową żywność musimy mieć sprawdzone miejsce na zakupy, a znalezienie takiego nie jest proste, bo nawet na ryneczku sprzedaje się pryskane warzywa, gdyż tylko oprysk może uchronić je przed chorobami.
Najlepszym sposobem na zapewnię sobie zdrowej dawki witamin jest samodzielne hodowanie warzyw i owoców. Wiele osób mieszkających na wsi sadzi różne warzywa i owoce, ale zdecydowana większość z nas mieszka w miastach, gdzie nie zawsze mamy własny ogródek działkowy. Można jednak zasadzić roślinki w donicach na balkonie. Dobry plan i sadzonki pozwolą nam wyhodować pomidory, marchewkę, pietruszkę, czy zioła. Niestety hodowla ziemniaków raczej nam nie wyjdzie.

Previous post Rower dobry na wszystko
Next post Rodzaje aktywności jakie