Słodkie ciasto bez cukru?

Lubimy słodkości i nie mamy się, czego wstydzić, chociaż znajdzie się wiele osób, które to ukrywają po cichu zajadając ciasteczka. Niestety cukier jest naszym wrogiem i nie chodzi tutaj o samą wagę, ale również różne choroby, jak cukrzyca. Cukier jest też niebezpieczny dla innych naszych organów, a ponadto udowodniono, że psuje zęby. Niestety cukier jest wszędzie, nawet w najzdrowszych płatkach śniadaniowych.
Mówiąc o ciastach zwykle na pierwszym planie pojawia się cukier. Z jedo powodu odmawiamy sobie małej przyjemności, ale istnieją zamienniki zwykłego białego cukry, dzięki którym możemy stworzyć zdrowsze ciasto, chociaż musimy pamiętać, aby nie przesadzać
Zamiast białego cukru poleca się stosowanie bazowego, który nie jest tak przemielony przez maszyny i naukowcy uważają go za zdrowszy. Jednak cukier wciąż jest cukrem, dlatego tutaj pojawi Asię zdrowy miód, który jest słodki i zdrowy. Ostatnio bardzo popularne stały się również takie zamienniki, jak stawia, czy ksylitom. Niektórzy twierdzą, że bardzo dobre są też sztuczne słodzik, ale badania dowodzą, że zawierają substancje rakotwórcze.

Previous post Najważniejsze to się nie poddawać
Next post Aby cieszyć się spokojem