Unikaj tłuszczów trans

Dietetycy i specjaliści od zdrowego żywienia, jak również sami chemicy podkreślają, że naszym największym wrogiem są tłuszcze trans i jeśli chcemy zachować zdrowie, jak również szczupłą sylwetkę te tłuszczu należy całkowicie wykreślić z naszego jadłospisu. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze wszystkich tłuszczy, bo nie jest tak, że oliwa, olej roślinny, czy naturalne masło zawierają tłuszcze trans. Zwykle chodzi tutaj o margaryny, masłopodobne twory, czy różnego rodzaju produkty żywnościowe, które zawierają tłuszcze trans, a niestety takich jest pełno na półkach sklepowych.
Tłuszcze trans znajdziemy również we wszelkich fast foodach smażonych na głębokim oleju, które jak wiemy z reguły nie są zdrowe. Niestety ze względu na fakt, że takie dania są szybkie i łatwo dostępne, często wolimy wybrać coś takiego, a nie samemu spędzać godziny w kuchni
Trzeba również zaznaczyć, że tłuszcze trans zawierają substancje rakotwórcze, a jak możemy zauważyć liczba zachorować na raka z roku na rok jest coraz większa.

Previous post Mleko w diecie sportowej
Next post Jak schudnąć zdrowo ?