Wegetarianie dlaczego warto ?

Coraz więcej osób na świecie decyduje się na przejście na dietę wegetariańską lub nawet wegańską. Wynika to najczęściej z ich miłości do zwierząt i niechęci zabijania ich. Do niedawna uważano, że dieta nie jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników mineralnych i witamin, których potrzebuje organizm ludzki do prawidłowego funkcjonowania.
Dzisiaj wiemy już, że istnieje szereg produktów roślinnych, które mogą nam z powodzeniem zastąpić mięso. Trzeba jednak poświęcić dość dużo czasu i wysiłku na ich zdobycie, w szczególności na wsiach i w mniejszych miastach, a także na ich odpowiednie przygotowanie. W szczególności są to warzywa strączkowe oraz różnego rodzaju tłuszcze roślinne.
Wiele rodzin decyduje się na zmianę swojej diety i stopniowo rezygnuje z mięsa i innych produktów odzwierzęcych. Zdarza się, że biorą w tym udział również dzieci. Należy do tego jednak podejść bardzo rozsądnie, ponieważ młody organizm ma swoje potrzeby, których nie wolno lekceważyć. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wiele produktów wegetariańskich ma bardzo wysokie ceny.

Previous post Czy sen wpływa na samopoczucie?
Next post Promowanie nowej mody