Woda to podstawa

Mówi się o niej coraz więcej, niestety wiele osób nie może się do wody przekonać. Wiedzą, że jest zdrowa, a nawet niezbędna do życia. A jednak, gdy przychodzi pragnienie, to sięgają po napój. Niektórym wydaje się, że kawa czy herbata to również źródło bezcennej wody. Owszem, takie napoje są przygotowywane na bazie wody. Jednak lepiej nie traktować ich jako jedynego źródła nawodnienia. Liczy się bowiem jakość oraz forma, w jakiej dostarcza się płyny do organizmu.
Najzdrowsza jest mineralna woda niegazowana. Nie każdy jednak jest w stanie ją pić w zalecanych dawkach. Gdy okazuje się to być zbyt trudne, wówczas można pomyśleć o gazowanym odpowiedniku. Butelka wody z bąbelkami nadal będzie zdrowsza niż słodzone napoje. Niektórzy przekonują się do wody po wrzuceniu do niej plasterka cytryny czy limonki. Woda nabiera wówczas smaku.
Bez względu na rodzaj wody, warto ją pić. Codziennie w ilościach zalecanych do swojego wieku, płci, stanu zdrowia, a także z uwzględnieniem temperatury otoczenia i poziomu własnej aktywności.

Previous post Jak zachęcić dziecko do ruchu
Next post Nie pakuj w siebie chemii