Zejdź z kanapy!

Miękka kanapa zachęca nas każdego dnia, żeby spędzić na niej uroczy wieczór jedząc chipsy i oglądając ulubiony film. Jednak musimy pamiętać, że paczka chipsów to średnio 500 kalorii, do tego piwo i jakieś ciasto i w ciągu kilku godzin zjadamy dzienną porcję kalorii. Taką ilość energii nasz organizm przetwarza na tłuszcz, który po pierwsze jest nieestetyczny, po drugie niebezpieczny dla naszego zdrowia.
Zamiast spędzania długich godzin na kanapie ruszmy się i poćwiczmy. Nie musimy od razu biec na siłownię, wystarczy, ze poćwiczymy w zaciszu domowym. Jeśli lubimy filmy, połączmy przyjemne z pożytecznym. Przekąski odstawmy na bok, a kanapę zamieńmy na matę i ćwicząc oglądajmy ciekawy film.
Jeśli pogoda jest piękna wyjdźmy na zewnątrz, pójdźmy na rower, pobiegajmy, pójdźmy na spacer ze znajomymi. Jest wiele prostych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Musimy tez podkreślić, że aktywny wypoczynek to najlepszy sposób na spędzanie czasu z rodziną. Nasze gusta, jeśli chodzi o filmy są różne, a jazda na rowerze może poprawić nasze relacje.

Previous post Czy sól naprawdę szkodzi
Next post Pij dużo wody z cytryną